Michaliny, Michała, Rafała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Porażka po ofensywnej wymianie

2016-02-18 11:55:47

Siedlecki Klub Koszykówki przegrał na własnym obiekcie 12 punktami z Astorią Bydgoszcz, w ramach 24 kolejki I Ligi. Mecz stał na wysokim poziomie pod względem ofensywy. Obie drużny zdobyły w sumie aż 186 punktów - co okazało się najlepszym wynikiem w całej kolejce.

Zespół z Siedlec rozpoczął mecz dobrze. Między innymi, dzięki dwóm rzutom za trzy Filipa Struskiego i asystom Michała Musijowskiego, gospodarze zrobili serię punktową i wyszli na prowadzenie 13:4. Zawodnicy Astorii nie zamierzali się temu przyglądać z założonymi rękami i szybko odrobili straty. Po pierwszej, bardzo ofensywnej kwarcie, w której SKK punkty dostarczały podkoszowe manewry Marcina Nędzi, koszykarze z Siedlec prowadzili 34:33.

W drugiej kwarcie tempo gry siadło. Sytuację wykorzystał zawodnik Astorii Piotr Robak, który trzema trójkami wyprowadził swój zespół na prowadzenie 37:44. Siedlczanie przez cztery i pół minuty gry zdobyli tylko 3 punkty i od tej pory do końca meczu to oni byli drużyną goniącą. Pierwsza połowa 51:55 dla Bydgoszczy.

Trzecia kwarta była najsłabsza, w wykonaniu obu zespołów. Dużo brudnej gry, sporo osobistych, nikt nie chciał zaryzykować. Większą odwagą jednak wykazali się przyjezdni, którym arbitrowie chętnie tego dnia przyznawali rzuty osobiste, w tym kacje 2+1. Siedlczanie nieco przespali początek czwartej kwarty. Zdobycie 4 punktów w przeciągu pięciu minut na przełomie dwóch ostatnich ćwiatek meczu nie mogło dać zwycięstwa. Sytuację próbował uratować Kamil Sulima rzutami za trzy, ale wobec wyrachowanej gry bydgoszczan było to za mało. Siedlczanom w tej części spotkania do zwycięstwa zabrakło konsekwentnej obrony, zbiórek na atakowanej desce, a także skuteczności z osobistych Rafał Rajewicza.

Po 24 meczach, zespół z SKK Siedlce plasuje się na 11 pozycji w tabeli, z 9 zwycięstwami i 11 porażkami. Następny mecz siedlczanie zagrają w najbliższą sobotę 20 lutego w Pruszkowie, z tamtejszym Zniczem.

SKK Siedlce 87 (34, 17, 15, 21)

Astoria Bydgoszcz 99 (33, 22, 18, 26)

Najlepiej punktujący dla SKK Siedlce:

19. Rafał Sobiło (SG) - 18 pkt, 6/12, 4/8 za 3, 2/2 os, 2as

15. Michał Musijowski (PG) - 14pkt, 4/11, 2/3 za 3, 4/6 os, 7 as, 6 zb, 2 prze.

5. Kamil Sulima (SG) - 14 pkt, 5/9, 4/7 za 3, 3 zb.

66. Rafał Rajewicz (C) - 11 pkt, 5/8, 1/8 os, 9 zb, 1bl.

21. Marcin Nędzi (C) - 11 pkt, 4/4, 3/4 os, 1 blk

Kamil Ułasiuk
Koszykarze SKK w weekend przegrali dwa mecze w fazie play-out i spadli z I ligi.

2019-04-14 20:03:40

W drugim meczu fazy play-out koszykarze SKK Siedlce przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 71:82.