Bieżące informacje w liczbach na temat koronawirusa w Siedlcach (2.06)

Bieżące informacje w...

Aktualizujemy na bieżąco informacje o sytuacji w mieście i na terenie...
Miejskie place zabaw otwarte

Miejskie place zabaw otwarte

Od wczoraj (1.06) zostały otwarte miejskie place zabaw, siłownie plenerowe...
Spada stopa bezrobocia, wzrasta liczba ludności w Siedlcach

Spada stopa bezrobocia,...

Urząd Statystyczny w Warszawie zachęca do lektury zestawu najnowszych danych...
Nowe limity dla wcześniejszych emerytów i rencistów. Sprawdź, ile możesz dorobić!

Nowe limity dla...

Do emerytur i rent można dorabiać. Trzeba jednak pamiętać, że istnieją...
TOMOGRAF DLA SIEDLECKIEGO SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO

TOMOGRAF DLA SIEDLECKIEGO...

Kolejny kupiony przez samorząd Mazowsza specjalistyczny sprzęt jest już w...
3
Środa
Czerwiec 2020
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Anatola, Leszka, Tamary
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Specjalista z siedleckiego Caritas będzie doradzać ministrowi

2019-12-02 14:09:52

Kierownik Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach prowadzonym przez Caritas Diecezji Siedleckiej, Agata Ługowska została w Warszawie powołana do ogólnopolskiej Rady Zatrudnienia Socjalnego. 

Uroczyste wręczenie powołań wraz z pierwszym posiedzeniem Rady odbyło się w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 29 listopada o godz. 11:00.

Rada Zatrudnienia Socjalnego jest organem opiniodawczo - doradczym w sprawach zatrudnienia socjalnego, działającym przy ministrze właściwym ds. zabezpieczenia społecznego. Opiniuje projekty aktów prawnych i inicjuje zmiany przepisów prawa, jak również przygotowuje ekspertyzy dotyczące zatrudnienia socjalnego. Do innych zadań należy też przyjmowanie i opiniowanie dla ministra wniosków o nagrody specjalne za wybite osiągnięcia w zakresie zatrudnienia socjalnego. Rada składa się z nie więcej niż 15 osób reprezentujących podmioty zatrudnienia socjalnego, wojewodów, organizacje społeczne i zawodowe. Członków Rady powołuje minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego na okres 3 lat. Członkowie Rady Zatrudnienia Socjalnego pełnią swoje funkcje społecznie. RZS istnieje od 26 października 2016 r.

- Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach jest najstarsze i największe na Mazowszu. Mamy olbrzymią wiedzę i doświadczenie, które będą bardzo wartościowe przy pracach nad nowelizacją ustawy o zatrudnieniu socjalnym. Do Rady wniesiemy nowe pomysły i innowacyjne rozwiązania. Wejście do RZS traktuję również jako moje osobiste wyzwanie - mówi A. Ługowska.

Agata Ługowska pełni funkcję kierownika Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach, którego zadaniem jest wspieranie osób w trudnościach związanych z utratą lub niemożnością podjęcia pracy, poprzez podnoszenie kwalifikacji zawodowych, a nawet znalezienie nowego zawodu. Jako prezes Siedleckiej Spółdzielni Socjalnej Caritas ułatwia chorym i starszym dostęp do usług opiekuńczych.

Źródło: Caritas Siedlce2 sale z nowiuśkimi podłogami, meblami, odmalowanymi ścianami i 500-litrowe akwarium czekają na dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej, prowadzonej przez Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Bpa...

2020-05-28 12:30:26

Aktualizujemy na bieżąco informacje o sytuacji w mieście i na terenie powiatu siedleckiego w związku z koronawirusem.

2020-06-02 11:42:36

Od wczoraj (1.06) zostały otwarte miejskie place zabaw, siłownie plenerowe oraz boiska rekreacyjne nad siedleckim zalewem poinformował  Urząd Miasta Siedlce.

2020-06-02 11:37:39

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!