Michaliny, Michała, Rafała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Tylko remis Pogoni z ROW

2019-03-23 17:47:30

W meczu 25 kolejki II ligi Pogoń Siedlce zremisowała przed własną publicznością z ROW 1964 Rybnik 2:2.

Trener Marcin Prasoł dokonał dwóch zmian w składzie. Do wyjściowej jedenastki w miejsce Adam Mesjasza i Sebastian Pociechy wskoczyli Bartosz Wiktoruk oraz Andrzej Rybski.

Pierwsza połowa przebiegła po myśli siedlczan. Pogoń już w 9 minucie wyszła na prowadzenie. Po dobrze rozegranym wrzucie piłki z autu celnym strzałem popisał się Damian Mosiejko. Na drugą bramkę kibice musieli czekać praktycznie do końca pierwszej połowy. W 43 minucie w polu karnym sfaulowany został Maciej Wichtowski, a jedenastkę na gola zamienił Adam Mójta.

W drugiej połowie Pogoń nie potrafiła kontrolować przebiegu wydarzeń na boisku i stopniowo traciła inicjatywę. W 66 minucie kontaktowego gola dla gości strzelił Bartosz Giełażyn. Chwilę później Pogoń mogła odpowiedzieć, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kamil Walków. Niewykorzystana okazja zemściła się na kwadrans przed końcem, gdy do do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym trafił Przemysław Byrchlik. Pogoń zremisowała z ROW 2:2.

W następnej kolejce Pogoń w środę 27 marca o godzinie 15:00 na wyjeździe zagra z Resovią.

ogoń Siedlce – ROW 1964 Rybnik 2:2 (2:0)

Bramki: Damian Mosiejko 9, Adam Mójta 44 k – Bartosz Giełażyn 66, Przemysław Brychlik 75

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 8. Tomasz Margol, 14. Bartłomiej Olszewski – 17. Mateusz Bochnak, 23. Damian Mosiejko, 16. Bartosz Wiktoruk (71, 27. Kacper Szymankiewicz), 18. Andrzej Rybski (67, 9. Kamil Walków), 6. Adam Mójta (78, 7. Tomasz Zając) – 87. Adrian Paluchowski

ROW: 1. Kacper Rosa – 2. Jan Janik, 7. Marek Krotofil, 31. Michał Bojdys, 27. Przemysław Szkatuła – 23. Robert Tkocz, 11. Dominik Zawadzki (46, 35. Bartłomiej Polok), 6. Bartłomiej Wasiluk, 20. Mateusz Bukowiec (59, 19. Bartosz Giełażyn), 97. Michał Rostkowski (90, 18. Krzysztof Koch) – 89. Przemysław Brychlik (80, 15. Szymon Jary)

Żółte kartki: Damian Mosiejko 34, Kamil Walków 81 – Dominik Zawadzki 42, Kacper Rosa 43, Bartłomiej Polok 55

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)