76a35a735ac7c5fe9b316f72efb7369e.jpg
Konwencja wyborcza PiS w Siedlcach

Konwencja wyborcza PiS w...

W niedzielę 19 maja, o godz. 16:00 w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja...
70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniewie

70 lat Gminnej Biblioteki...

10 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie z okazji Jubileuszu Gminnej...
8 milionów dla siedleckiego Uniwersytetu (film)

8 milionów dla siedleckiego...

Uniwersytet Przyrodniczo Humanistyczny inauguruje obchody jubileuszu...
Poszukiwany Łukasz Strus

Poszukiwany Łukasz Strus

Komenda Miejska Policji w Siedlcach poszukuje zaginionego Łukasza Strus lat...
Film „Karol” stanął na podium Festiwalu FilmON

Film „Karol” stanął na...

Film pt. „Karol”, zrealizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat...
19
Niedziela
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Celestyny, Iwony, Piotra
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Ponad 4 mln zł na termomodernizację w gminach Jadów, Stanisławów i Korczew

2018-12-27 11:22:05

Już niebawem do subregionu siedleckiego trafi wsparcie unijne na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. Gmina Jadów na termomodernizację budynków szkolnych otrzyma ponad 2,3 mln zł, do gminy Stanisławów na ten sam cel trafi przeszło 1,5 mln zł dofinansowania. Gmina Korczew, przy pomocy ponad 320 tys. zł, zmodernizuje budynek swojego urzędu.

Umowy podpisali przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego – Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Jadów Dariusz Stanisław Kokoszka, wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska i wójt gminy Korczew Sławomir Wasilczuk. 

– Podpisane dziś umowy świadczą o coraz większej świadomości ekologicznej mieszkańców Mazowsza. Zrealizowane projekty nie tylko pozwolą na termomodernizację budynków użyteczności publicznej, ale przyczynią się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. A ogniwa fotowoltaiczne dodatkowo obniżą koszty utrzymania obiektów i będą swoistą reklamą proekologicznych rozwiązań – mówiła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.  

Ekologiczne szkoły w gminie Jadów

Dzięki unijnemu wsparciu w budynkach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Urlach oraz w gimnazjum w Jadowie zamontowane będą instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej. Przedsięwzięcie obejmie także prace remontowo-budowlane, m.in.: ocieplenie ścian, dachów i podłóg, wymianę drzwi i okien oraz założenie instalacji CW i CO. Modernizację przejdzie kotłownia i instalacje oświetleniowe. Realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i cieplnej, co oznacza niższe wydatki na ten cel oraz czystsze powietrze, dzięki ograniczeniu emisji zanieczyszczeń. 

Lepsza jakość powietrza w gminie Stanisławów

Fundusze unijne pozwolą także na poprawę efektywności energetycznej Szkoły Podstawowej i sali gimnastycznej w Stanisławowie. W obydwu budynkach zostaną ocieplone ściany oraz przeprowadzona będzie modernizacja instalacji grzewczej i ciepłej wody. Zbudowane zostanie przyłącze gazowe. Przebudowę przejdzie kotłownia. Na budynku szkoły dodatkowo zamontowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne. Wykonana termomodernizacja przyczyni się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię oraz do ograniczenia emisji pyłów i dwutlenku węgla. 

– Niska efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej powoduje nadmierne zużycie energii cieplnej i energetycznej, co przekłada się na dużo wyższe koszty eksploatacji. Korzyści z termomodernizacji to oszczędność energii, redukcja zanieczyszczeń, wzrost komfortu użytkowania, czy poprawa estetyki. Dzięki dofinansowaniu projektów budynki zostaną zmodernizowane, a wydatki z tytułu zużycia energii będą niższe – zaznaczyła  członek zarządu Elżbieta Lanc

Termomodernizacja budynku urzędu gminy w Korczewie

W ramach termoizolacji przewidziano ocieplenie budynku oraz modernizację przegród ścian wewnętrznych. Projekt obejmie również modernizację instalacji grzewczej, wymianę okien i montaż ogniw fotowoltaicznych. Realizacja inwestycji zmniejszy roczne zapotrzebowanie na energię i ograniczy emisję gazów cieplarnianych.

Informacja prasowa Mazoia.plUniwersytet Przyrodniczo Humanistyczny inauguruje obchody jubileuszu 50-lecia istnienia. Dziś wicepremier, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin na ręce rektor Tamary...

2019-05-15 18:43:36

We środę 15 maja o godzinie 15:00 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, przy ul. Pułaskiego 6 odbędzie się otwarte spotkanie z europosłami Julią Piterą oraz Dariuszem Rosatim.

2019-05-13 11:53:41

Przed nami kolejna edycja Nocy Muzeów. W tym roku impreza  odbędzie się w nocy z 18 na 19 maja. Warto wcześniej zaplanować ten dzień i skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez Muzeum...

2019-05-13 12:25:54

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!