Maury, Milany, Tomasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Strażaccy mistrzowie

2017-09-11 13:05:07

Tytuł najlepszej drużyny sportowo-pożarniczej w gminie Wiśniew trafił do Gostchorzy! Tegoroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w niedzielę 3 września w Wiśniewie.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 8 ekip męskich, 5 kobiecych oraz 3 młodzieżowe. Mistrzowie z OSP Gostchorz wygrali dość zdecydowanie, ale różnice między pozostałymi zespołami nie były duże. Po sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach alarmowo-bojowych na drugim miejscu uplasowali się druhowie z Radomyśli, a na trzecim stopniu podium stanęli gospodarze z OSP Wiśniew. Kolejne miejsca zajęły OSP Stare Okniny, Borki-Kosiorki, Śmiary, Łupiny i Wólka Wiśniewska.

Klasyfikacja generalna zawodów wśród drużyn kobiecych przedstawiała się następująco: miejsce pierwsze kobiety z OSP Wiśniew, miejsce drugie trafiło do reprezentacji OSP Łupiny, trzecie miejsce na podium zajęły zawodniczki z OSP Stare Okniny. Pozostałe miejsca zajęły OSP Wólka Wiśniewska i OSP Radomyśl.

W turnieju chłopców zwyciężyła MDP Wiśniew, która wyprzedziła kolegów z MDP z Radomyśli i Łupin.

Sędzią głównym zawodów był mł. kpt. Grzegorz Borkowski.

W przerwie na obrady komisji sędziowskiej odbyły się tradycyjne zawody w przeciąganiu węża strażackiego, które w tym roku w kategorii mężczyzn wygrała OSP z Radomyśli, a w kategorii kobiet OSP Wiśniew. Wśród młodzieżowców nagroda trafiła do MDP Wiśniew. Puchary i dyplomy wręczali Wójt Gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Karol Woźniak oraz Komendant Gminny ZOSP RPWojciech Grzegorczyk.

Źródło: UG Wiśniew

W gminie Wiśniew już po dożynkach. W niedzielę 17 września mieszkańcy tłumnie dziękowali za tegoroczne plony. Oprócz tradycyjnego poświęcenia wieńców dożynkowych, odznaczenia zasłużonych rolników,...

2017-09-18 13:32:55

Ewa Kadej z Wiśniewa i Wiesław Księżopolski z Twork będą pełnić honory starostów podczas tegorocznych Dożynek Gminy Wiśniew. Rolnicy podziękują za plony w niedzielę 17 września, a gospodarzem...