Elżbiety, Faustyny, Pawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Remis ze wskazniem na Pogoń. Wreszcie przyzwoita gra u siebie

2017-08-28 23:58:22

W meczu 6. kolejki Nice 1. Ligi Pogoń Siedlce remisuje na własnym stadionie z liderem rozgrywek Chrobrym Głogów 1:1.

Pogoń zaliczyła kolejny remis na własnym obiekcie, ale wreszcie gra biało-niebieskich mogła się kibicom w Siedlcach podobać. Pogoń jako jedna z trzech drużyn w całej Nice 1. Lidze - jeszcze nie wygrała spotkania u siebie w tym sezonie, jednak widać poprawę w grze. Mecz z Chrobrym był zupełnie innym spotkaniem, niż poprzedni domowy mecz, w którym po bardzo słabej grze Pogoń bezbramkowo zremisowała z Wigrami Suwałki.

Pogoń zaczęła mecz standardowo - od głupio straconej bramki na początku spotkania. Sędzia Aluszczyk dopatrzył się faulu Daniela Chyły na Łukaszu Szczepaniaku. Uderzający z wapna Mateusz Machaj okazał się bezlitosny. Chrobry do około 30 minuty przeważał, jednak stopniowo zaczął oddawać pole Pogoni. Niewiele brakowało, by najniższy na boisku Grzegorz Tomasiewicz strzelił gola głową po precyzyjnym dośrokowaniu Macieja Wichtowskiego. Pogoni na szczęście udało się strzelić zasłużonego gola do szatni. Po jednym ze stałych fragmentów bramkę strzelił Mateusz Żytko - świeżo upieczony ojciec, o czym mogli się kibice przekonać dzięki cieszynce-kołysce wykonanej przez całą drużynę.

Druga połowa upłynęła pod znakiem systematycznego naporu siedleckiej husarii. Akcje napędzali skrzydłowi Jakub Szerk, oraz Michał Bajdur. Swojej okazji cały czas szukał Dariusz Zjawiński. Jego kąśliwy strzał w 56 minucie sprawił Sławomirowi Janickiemu sporo problemów. Siedlczanie próbowali szczęścia ze stałych fragmentów, jednak z czasem zaczęło brakować pomysłów na zaskoczenie rywala. Zakończyło się z remisem ze wskazaniem na Pogoń, która miała argumenty ku temu, by przypieczętować mecz zwycięską bramką. Najbliższe ligowe punkty, być może do zgarnięcia będą już 2 września w Bytowie, skąd wiosną pogoniści wrócili ze zwycięstwem 1:3.

28 sierpnia 2017, 19:00 - Siedlce (stadion ROSRRiT)
Pogoń Siedlce 1-1 Chrobry Głogów
Mateusz Żytko 45 - Mateusz Machaj 5 (k)

Pogoń: 13. Krystian Stępniowski - 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak - 27. Jakub Szrek (76, 17. Dawid Kieplin), 23. Piotr Mroziński (75, 22. Miroslav Pastva), 8. Daniel Chyła, 10.Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (83, 24. Damian Świerblewski) - 9. Dariusz Zjawiński.

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Przemysław Stolc, Karol Danielak - Jakub Bach (54Michał Borecki), Michał Pawlik (53 Serhij Napołow), Robert Mandrysz, Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak -Przemysław Trytko (73 Konrad Kaczmarek).

żółte kartki: Chyła, Zjawiński - Pawlik, Ilków-Gołąb.

Kamil Ułasiuk
Pogoń Siedlce przegrywa na własnym boisku z Rakowem Częstochowa 0:3.

2017-11-12 21:33:19

Czy był karny? Co się dzieję, że Pogoń nie wygrywa na własnym boisku? Czy znowu sędzia się pomylił? Na te i inne pytania odpowiedzą: Tomasz Midzierski, Wojciech Kędziora, Grzegorz Tomasiewicz,...

2017-11-19 10:56:48

Dzisiaj (18 października) w zaległym meczu 12 kolejki Pogoń Siedlce podejmie Olimpię Grudziądz.