Marka, Wiktoryny, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Twierdza, która stała się gościnna dla wszystkich

2017-04-22 22:18:29

Pogoń Siedlce przegrywa na swoim obiekcie z Chojniczanką Chojnice 1:2. Wynik oznacza wyrównanie najgorszej serii odkąd Pogoń jest w 1. Lidze - czterech porażek pod rząd.

Chojniczanka przyjechała do Siedlec po trzy punkty, dzięki którym czerwono-żółci wróciliby do elity goniącej za przepustką do Ekstraklasy. Pogoń natomiast liczyła na przełamanie gorszej passy. Pomóc w tym miała rewolucja w wyjściowym składzie. Zabrakło Marcina Burkhardta, Konrada Wrzesińskiego oraz Łukasza Wójcika - do tej pory etatowych zawodników pierwszego składu.

Pierwsza połowa należała do tych fragmentów życia, o których lepiej nie pamiętać. Sukcesem Pogoni, ostatnio słabo grającej początki spotkań, było to, że do szatni udało się zejść bez straty gola. Więcej z gry miała Chojniczanka, która jednak nie przypominała swoją postawą najlepszej ekipy jesieni.

W drugiej połowie niespodziewanie bramkę strzeliła Pogoń. W 60 minucie Grzegorz Tomasiewicz zagrał dobrą piłkę do Michała Bajdura. Zawodnik biało-niebieskich nie przyjął sobie piłki najlepiej, jednak na śliskiej murawie zroszonej kilka minut wcześniej przez deszcz, zdołał minąć bramkarza rywali - z ostrego kąta kierując piłkę do pustej bramki. Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą, a trener Marcin Broniszewski, najwyraźniej spokojny o pozytywny wynik - wprowadził ofensywnych zawodników by śmiertelnie skontrować rywala z Chojnic. Tak się jednak nie stało. W 88 minucie Rafał Grzelak popisał się fantastycznym strzałem z 25 metrów i Rafał Misztal mógł jedynie podać piłkę kolegom, by ci rozpoczęli grę ze środka. Dzieła zniszczenia dopełnił Andrzej Rybski, który w ósmej minucie doliczonego czasu gry (doliczono tyle ze względu na długie udzielanie pomocy medycznej R. Misztalowi) precyzyjnym strzałem zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Do końca sezonu pozostało siedlem kolejek. Pogoń jedzie w sobotę 29 kwietnia do Olsztyna, na starcie ze Stomilem. Być może już bez Marcina Broniszewskiego na ławce trenerskiej.