31
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

12 minut dobrej koszykówki siedlczanek (fotorelacja)

2016-10-20 13:06:27

W ramach 4. kolejki sezonu 206/17 Tauron Basket Ligi kobiet, koszykarki PGE MKK Siedlce przegrały na swojej hali z Energą Toruń 69:80.

Energa Przyjechała do Siedlec z bilansem 2-1. Torunianki potrzebowały zwycięstwa, by zaznaczyć swoją pozycję w czubie tabeli. Raczkujący projekt koszykarski PGE dopiero zbiera potrzebne doświadczenia, po cichu licząc na zwycięstwo przed własną publicznością.

Zawodniczki Energi już od samego początku chciały pokazać swoją dominację. Wymiana ciosów trwała do końca pierwszej kwarty, kiedy to torunianki zaczęły punktować, podpierając się dobrą defensywą. W drugiej kwarcie grę siedlczanek udanie prowadziła Magdalena Koperwas, po której rzutach osobistych na tablicy pojawił się wynik 27:27. Od tej chwili atak obu zespołów zaczął funkcjonować zrywami. Połowa zakończyła się rezultatem 33:39.

Siedlczanki wyszły na parkiet po przerwie zdekoncentrowane. Wynikiem tego był rezultat 37:54. Ku zdziwieniu wszystkich, 17 punktów straty udało się zawodniczkom MKK nadrobić i jeszcze wyjść na prowadzenie! Po wejściu Magdaleny Parysek i Aleksandry Parzeńskiej ofensywa MKK nabrała wiatru w żagle. Dobry ruch piłki, rzuty z półdystansu i wejścia pod kosz zadecydowały o tym, że siedlczanki wyszły w połowie 4 kwarty na przewagę 64:61. Wtedy do pracy wróciła Julie McBride. Reprezentantka Polski wzięła na swoje barki grę, nękając defensywę siedlczanek penetracjami i podaniami na strzeleckie pozycje do dobrze dysponowanych na dystansie koleżanek z drużyny. Dużą cegiełkę do zwycięstwa przyłożyła również podkoszowa Energi Kelley Cain, która zbierała bezcenne piłki, a na którą PGE MKK nie miało w swojej rotacji żadnej odpowiedzi. Przez ostatnie 6 minut, siedlczanki zostały wypunktowane serią 5:19.

PGE MKK Siedlce przegrały z Energą Toruń po niezłym meczu 69:80

Powiedzieli po spotkaniu:

Paulauskas Algirdas (Trener Energi) - Cieszę się, że ten mecz się skończył naszym zwycięstwem. Trzy nasze zawodniczki zostały w domu i dwie chorowały w tamtym tygodniu. Dysponowaliśmy tylko wąskim składem i najważniejsze było dowieźć to zwycięstwo do końca.

Julie McBride (rozgrywająca Energi) - To był trudny mecz dla nas. Teraz to nie ma znaczenia, musimy poprawić grę w obronie. Zabrakło w naszym zespole kilku ogniw, ale będziemy grać lepiej. Przed nami trudny mecz w niedzielę. Musimy się bardziej przyłożyć do gry i rotowania w obronie.

Dominika Paczkowska (zawodniczka PGE MKK) - Gratulacje dla drużyny z Torunia. Myślę, że mecz był w zasięgu, ale grałyśmy bardzo nierówno i niekonsekwentnie. W pierwszej połowie słaba skuteczność i gubiłyśmy się gdzieś w obronie. Druga połowa na dobrej skuteczności, ale niestety nie udało się nam dowieźć korzystnego rezultatu.

Toedor Mollov (trener PGE MKK) - Kiedy zobaczyłem skład rywalek, powiedziałem naszym dziewczynom, że Toruń jest osłabiony. Niestety, szczerze to mogę powiedzieć po meczu, my mieliśmy siedem zawodniczek do gry, pozostałe to była atrapa. Taki jest sport, jeżeli jest okrojony skład z krótką ławką. Mecz z naszej perspektywy miał dwa oblicza. Walka w pierwszej połowie, odpuszczanie rąk w trzeciej kwarcie, a później mocne słowa na ławce i dwanaście minut koszykówki którą ja preferuję i którą szkolę. Wyszliśmy na prowadzenie i zabrakło nam sił. Pocieszające jest to, że mamy tyle samo zbiórek co zespół wyższy od nas, więcej asyst i przechwytów, a mniej strat. Taka gra młodego zespołu jest budująca. Proszę pamiętać, że zespół ten tworzymy nie na wynik w pierwszym roku, tylko pod kątem rozwoju młodych zawodniczek, które muszą zrozumieć że nie ma czegoś takiego jak „Mi się należy granie”. Muszą zasłużyć na to, a nie czekać jak na przywilej. W następnym meczu postaramy się zagrać nie 12 minut dobrej koszykówki, a 22 minuty. Jeżeli młode zawodniczki nie będą brały przykładu z Julie McBride, to mi ich będzie po prostu szkoda.

19.09.16, 17:00 - Siedlce (hala ARMS)

BLK: PGE MKK Siedlce - Energa Toruń 69:80 (16:21, 17:18, 18:20, 18:21)

PGE MKK: 9. Oksana Mollov 20, 16. Paulina Żukowska 15, 10. Magdalena Parysek 10, 23. Roksana Schmidt 10, 4. Magdalena Koperwas 6 (11 zbiórek, 13 asyst), 14. Karolina Poboży 6, 6. Katarzyna Trzeciak 2, 12. Aleksandra Parzeńska

Energa: 1. Julie McBride 23 (11 asyst), 23. Darxia Morris 20, 52. Kelley Cain 13 (15 zbiórek), 51. Maryna Ivaszczanka 4, 3. Agata Szczepanik 4, 11. Monika Radomska 2, 8. Marta Duda, 7. Marta Wieczyńska

Źródło składów: mkk.siedlce.pl

Kamil Ułasiuk
Koszykarze SKK w weekend przegrali dwa mecze w fazie play-out i spadli z I ligi.

2019-04-14 20:03:40

W drugim meczu fazy play-out koszykarze SKK Siedlce przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 71:82.